top of page

טיפולים בקליניקה

ADhD2.jpg
טיפול באמצעות:
נוירופידבק
ביופידבק
שיטת אירלן
הוראה מתקנת
הפעלת בארס

טיפול בהפרעות קשב וריכוז ADHD/ADD

ללא תרופות 

המוח שלנו עסוק במקביל בהרבה מאוד משימות.התרחשויות רבות מתחרות על תשומת-הלב בשדה הראייה שלנו, ברקע קולות ורעשים מסוגים שונים. לדוגמה,  אנחנו עלולים להרגיש שמשהו מציק בנעל ואיזו תחושה לא נעימה מהבטן, או אנחנו נזכרים בדברים שקרו בעבר וחושבים על דברים שיהיו בעתיד  וכל זה תוך כדי שאנחנו עושים דברים, לומדים, עובדים, מבלים.

לא היינו יכולים להתמודד עם כל אלו יחד, ללא מערכת הקשב. כאשר זו עובדת כמו שצריך, אנחנו מצליחים להתמודד עם המשימות הרבות ביעילות עם מעט טעויות וכאשר הגוף והנפש שלנו נינוחים.

למשל כשאנחנו עייפים באופן קיצוני, מערכת הקשב נחלשת ואינה פועלת באופן יעיל, פתאום אנחנו מתקשים להתרכז, מוסחים בקלות, מגיבים בפזיזות ובאופן לא מדויק. כדי לשמור על הערנות נרגיש דחף להיות בתנועה לכאורה ללא סיבה. ברגעים האלו סף הגירוי שלנו נמוך ואנחנו עלולים להתעצבן מדברים קטנים.

ילדים או מבוגרים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז מרגישים כך רב הזמן בדרגות חומרה שונות.

יחד עם זאת, מעבר להרגשה הלא נעימה, נפגעים ההישגים ומערכות היחסים, ויחד איתם הביטחון העצמי ואיכות החיים בכלל.

טיפול בלקויות למידה

אופן הטיפול:
אבחון דידקטי
הוראה מתקנת 
שיטת אירלן
שיטת רביב
ADhD4.jpg

לקויות למידה כוללות את כל הקשיים הקשורים למיומנויות לימודיות או תפקודיות, כגון קושי ללמוד מידע חדש או מיומנויות חדשות, כפי שהיה מצופה בהתאם לגיל, מנת המשכל או ההקשר התרבותי של האדם.

ילדים ומתבגרים הסובלים מלקויות למידה הם לרוב בעלי ממוצע שכלי גבוה, אך הם מגלים קושי באחד או יותר מהתחומים הלימודיים שהם: קריאה, כתיבה, חשבון או לימודי שפה זרה. קושי זה מוביל לירידה משמעותית ביכולת התפקודית של הילד. בנוסף, יכולים להופיע קשיים נוספים בתפיסה ובעיבוד החזותי או הפונולוגי, קשיים בזיכרון החזותי והשמיעתי, קשיים בשפה, הפרעות קשב וריכוז, היפראקטיביות ופעילות אינטנסיבית, רגישות יתר של החושים, קשיים בתפקוד המוטורי והסנסומוטורי ,ליקויים בהתמצאות בזמן ובמרחב ועוד.

1.jpg
טיפול באמצעות:
נוירופידבק - מוח מצוין
ביופידבק בשילוב CBT
שיטת אירלן

שיפור ביצועים קוגניטיביים

היכולות הזיכרון, קשב וריכוז, ביצועים בספורט, דיוק, יצירתיות וכו', כולן מנוהלות בסופו של דבר על ידי המוח ולכן ניתן לשפר אותן.ישנם פרוטוקולים כלליים של נוירופידבק וביובידבק אשר מביאים לשיפור היכולות והביצועים. כמו כן, קיימת גם דרך מדויקת יותר, בה מנסים לאתר את הרשת העצבית התומכת ביכולת אותה רוצים לשפר ובמידה וזו אינה במיטבה באדם המסוים, מכוונים את האימון אליה. שיטה זו, לדוגמה של נוירופידבק, דורשת אבחון מעמיק יותר עם המבנה הרשתי של המוח.

טיפול באמצעות:
ביופידבק בשילוב CBT
הפעלת בארס 
מיינדפולנס
שיטת אירלן
2.jpg

טיפולים במיגרנה, כאבי ראש והפרעות שינה

טיפול בשיטת ביופידבק, טיפולים רגשיים קוגנטיבים ובכלים מגוונים נוספים, כגון מיינדפולנס והפעלת בארס. מטרת הטיפול היא לסייע לאנשים לפתח בקרה רצונית על תהליכי התפתחות גופנית, שיכלית ונפשית של האדם. הטיפול מותאם לילדים, מבוגרים ולגיל השלישי. לכל אחד תותאם תכנית טיפולים אישית עבורו.

אימון ילדים ונוער בעלי הפרעות קשב וריכוז AD(H)D

איזה צעד השגת היום_edited.jpg
טיפול באמצעות:
COACHING
אימון ילדים ונוער בכלל וילדים בעלי קשיי קשב וריכוז בפרט

אימון ילדים ונוער בכלל וילדים בעלי קשיי קשב וריכוז בפרט.

העצמת ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז,  הקניית טכניקות להפחתת מצבי ההתמהמהות והיסח דעת, פיתוח כישורים חברתיים, מנהיגות ומעורבות חברתי,
התמודדות עם ניהול זמן, בניית סדרי עדיפויות ועוד.

הטיפולים בקליניקה מיועדים לסובלים מהפרעות קשב שמעונינים להתגבר עליהן ללא צורך בנטילת תרופות, לסובלים מירידה בקוגניציה, מחרדות, דכאון, בעיות שינה, כאבים ועוד.

bottom of page