top of page

בנוירוקליניקה ניתן לקבל טיפולים שונים בשיטות חדשניות לילדים ומבוגרים הסובלים מתופעות שונות, כגון הפרעות קשב וריכוז ADD\ADHD, פחדים, חרדות, קשיי למידה, בעיות שינה ועוד.

הטיפולים הם נעימים ולא חודרניים ומאפשרים למטופלים בכל הגילאים להגיע ולמצות את הפוטנציאל ולהתגבר על מה שמפריע להם. שיטות הטיפול בקליניקה מבוססים על מחקרים רבים וטכנולוגיות טיפול מהמתקדמות בעולם.

​נוירופידבק - מוח מצוין

נוירופידבק היינה שיטה מדעית לאימון המוח על ידי מתן פידבק חיובי למתאמן בזמן אמת.

המתאמן מקבל פידבק אודיו - ויזואלי שמסייע לו להבחין מתי הוא מרוכז ומתי מחשבותיו נודדות.

האימון המוחי מבוצע על ידי הצמדת חיישן לראשו של המתאמן המודד את גלי ה EEG הנפלטים מהמוח במהלך פעילות מחשבתית.

 

במהלך האימון, המתאמן משחק במשחק מחשב ומשתמש בכוח המחשבה בלבד וללא כל עזרים נוספים. 

 

 השיטה הזו פועלת מכיוון שהמוח מאד מאד סתגלתן ומסוגל ללמוד. המוח גם מסוגל ללמוד לשפר את תפקודו ע"י זימון מידע מתאים למוח - איך הוא פועל (פידבק) וע"י הדרכתו לשינוי –  הוא עושה זאת - מתקבל ספקטרום EEG שונה המעיד על השינוי ושינוי זה הוא תמידי.

 

9.jpg
​ביופידבק בשילוב CBT

ביופידבק הינה שיטה טיפולית המסייעת למטופל לפתח מודעות ושליטה על תהליכים פסיכו פיזיולוגיים המתרחשים בגופו.
השיטה מבוססת על שימוש במערכת מחשב ומכשור אלקטרוני, המציגים בפני המטופל מידע שוטף על תהליכים ושינויים המתחוללים בגופו בזמן אמת. מידע זה, המשוב, מאפשר למטופל ללמוד כיצד להשפיע על תהליכים פנימיים אלו ולהביא בעקבות זאת לוויסות, איזון ושליטה ברמה הפיזיולוגית, רגשית, קוגניטיבית והתנהגותית.
מכשור הביופידבק כולל חיישנים מסוגים שונים המספקים מידע מגוון כגון רמות מתח שריר, טמפרטורת עור, מוליכות חשמלית של העור, נשימה והשתנות בקצב הלב. משתנים של פעילות חשמלית במוח, נמדדים גם הם ומטופלים בהתמחות נפרדת המכונה נוירופידבק, אשר פועלת על פי עקרון דומה לטיפול בביופידבק, ומתמקדת בתהליכים אלקטרו- כימיים במוח.
טכניקת הביופידבק אינה חודרנית, ויישומה אינו כרוך בתופעות לוואי הקיימות לעיתים בטיפולים אחרים. בשונה מהפסיביות והתלות הנוצרים בחלק מגישות טיפול אחרות, שיטת הביופידבק מייצגת גישה אקטיבית המאפשרת למטופל לקחת אחריות ולהשפיע בעצמו על בריאותו הנפשית והפיזית. זהו טיפול המשלב ידע מתחומי הרפואה, הפסיכולוגיה והטכנולוגיה, ומתייחס אל האדם כשלמות שכל מרכיביה קשורים ומשפיעים זה על זה.

 

7.jpg
​מיינדפולנס 

מיינדפולנס  "mindfulness" או מודעות קשובה "קשיבות"ו"קשב" זו מודעות לא שיפוטית, שמופנית באופן עקבי למה שקורה כאן ועכשיו. 
אימון בסיסי במיינדפולנס אורך מספר שבועות והמחקר מעיד על שיפורים שונים ברמת המוח והקוגניציה. האימון מוביל לשיפור בקשב וריכוז, ויסות וניהול עצמי, מגביר אמפתיה וחשיבה יצירתית, ומגביר מודעות עצמית. האימון כולל הפנייה שיטתית של מודעות לא ביקורתית למה שקורה בכל רגע, במיוחד לחושים, תחושות הגוף, מחשבות ורגשות.

האימון דומה למדיטציה ומושפע מסוגים שונים של מדיטציה בודהיסטית. בעשרים השנים האחרונות הוא עבר התאמה להקשרים שאינם דווקא רוחניים, דתיים או בודהיסטים, וזכה לתיקוף מדעי במספר עצום של מחקרים מדעיים . אנחנו יודעים היום שפיתוח שיטתי של מודעות קשובה עוזר להפחתה של מתח, חרדה, תסמינים פסיכוסומטיים, רמת כאב, ובמקרים מסויימים אפילו דיכאון. אימון של 45 דקות ביום במשך כמה שבועות מוביל לשיפור בחוסן הנפשי וביכולת הכלה של מצבים קשים.

 

m1.jpg
​שיטת אירלן 

שיטת אירלן בוחנת קשיים בעיבוד חזותי. שיטת אירלן מקלה גם על סימפטומים פיזיים הנובעים מרגישות לאור: כאבי ראש ומיגרנות, סחרחורות, מתח, שיווי משקל ועוד.

לעיתים קרובות הרגישות לאור גורמת לקשיים רגשיים - במקרים אלו ניתן לשפר את הקשיים הרגשיים באמצעות השיטה. קושי בעיבוד חזותי איננו בעיה אופנטית אלא בעיה ברמת עיבוד המידע במוח לכן לא ניתנת לגילוי באמצעות אבחונים חינוכיים, מבחני ראייה או בדיקות רפואיות.

שיטת אירלן יכולה לתת פתרון יעיל ולא פולשני, והשיפור הינו מידי.

 

bio4.jpg
...קרא עוד
הוראה מתקנת ואבחון לקויות למידה 

אבחון לקויות למידה עוסק בהערכת תפקודי הלמידה תוך סקירה של יכולות התלמיד/המבוגר במיומנויות היסוד ובמקצועות הלימוד (קריאה, כתיבה, הבנת הנקרא, חשבון או אנגלית או קושי משולב). כמו כן האבחון בודק את תהליכי החשיבה העומדים בבסיס הלמידה (חשיבה ועיבוד מידע, זיכרון, קשב והתארגנות). אבחון זה בא לאתר ולזהות נקודות חוזק ותורפה של התלמיד/המבוגר, התנהגויות ודרכי למידה (אסטרטגיות למידה) שרכש ולבדוק דרכים בהן ניתן להתאים לו תכנית לימודים ודרכי היבחנות.

מתי לפנות לאבחון דידקטי?

כאשר מבחינים שהפער בלימודים גדל ייתכן והסיבה לכך היא לא אי הרצון או חוסר ההשקעה של התלמיד להצליח בלימודים, שכן במקרים כאלו ישקיעו המורים מאמצים רבים ויתפלאו לגלות שהתלמיד בכל זאת לא מצליח ליישר קו עם שאר התלמידים למרות שהוא זוכה לסיוע. במקרים כאלו, יש סבירות גבוהה שלתלמיד יש קשיים אשר נובעים  ברך כלל מלקויות הלמידה שלו. במידה ואבחון לקויות למידה לא מבוצע בהקדם האפשרי, עלול להיווצר נזק לתלמיד בכך שהוא מקבל תגובות שליליות מהסובבים לו על כך שהוא לא משקיע מספיק או לא מתאמץ למרות שזו לא בהכרח הסיבה, תגובות אלו עלולות לדחוף את התלמיד למצב התגוננות ולשינויים שליליים בהתנהגות שלו עקב כך. 

תוקפו של אבחון ליקוי למידה הוא 5 שנים וברוב המקרים תלמידים מבצעים אותו פעמיים: פעם אחת בתחילת בית הספר היסודי כשרק מתגלים הקשיים ופעם נוספת בתקופת התיכון כשהתלמיד רוצה לקבל סיוע מגופים רשמיים כגון משרד החינוך ולקבל את ההתאמות להם הוא זכאי בבחינות הבגרות. התאמות אלו נועדו כדי ליצור שוויון הזדמנויות בין התלמידים, ולעזור לתלמידים להפגין את הידע שלהם במבחנים ללא המגבלות שנובעות מלקות הלמידה.

האבחון הדידקטי מציע תוכנית התערבות בהתאם לממצאי האבחון. במידת הצורך, האבח

מפנה לאנשי טיפול נוספים להמשך אבחון/טיפול. כמו כן, האבחון הדידקטי נותן המלצות מפורטות להורים ולבית הספר: להתנהלות בכיתה ולהתאמות בדרכי ההיבחנות.

הוראה מתקנת מתמקדת בטיפול בקשיי קריאה, כתיבה, חשבון ואנגלית.

בטיפול יש התייחסות מיוחדת לקצב של הילד, המאפשר לו לרכוש מיומנויות בסיסיות אותן התקשה לרכוש בביה"ס. יחד עם זאת, יש לזכור שהוראה מתקנת אינה מרפאה את ליקוי הלמידה, אלא מסייעת לילד להתקדם ולצמצם פערים ע"י שימוש בערוצים חזקים שלו או שימוש בדרכים חלופיות.

הוראה מתקנת מאפשרת להקנות לתלמידים בעלי קשיי למידה מיומנויות והרגלי למידה, ההופכות את הלמידה ליעילה ועצמאית. כחלק מהתהליך הילד רוכש אסטרטגיות למידה – בדרך זו התלמיד לומד להתמודד עם יותר משימות ולהשקיע בהן פחות אנרגיה, הוא מסגל מיומנויות החסרות לו ומחזק את מיומנויותיו החלשות יותר, לומד כלים, טכניקות וגישות המאפשרות לו להתגבר על קשיים ולעקוף מחסומים בהם הוא נתקל בלימודיו.

התהליך מלווה בחיזוק המודעות העצמית וההיכרות של הילד עם יכולותיו ודרכי הלמידה שלו. התהליך הטיפולי מתבצע תוך העצמת ביטחונו העצמי של הילד ביכולותיו ותחושת המסוגלות שלו.

טיפול בחרדת בחינות, בADHD/ADD, הרפיה עמוקה - הפחתת מתח ושיחרור חסימות הרגשיות והמנטליות  

טיפול בדפוסים של חרדות, חסימות מנטליות, רגשיות ואנרגטיות דרך נקודות בארס הנמצאות בראש - באמצעותן ניתן להפחית מתח, לטפל בחרדת בחינות, ADHD/ADD בעזרת פינוי "פטפוטי מוח", להעניק לגוף יותר שמחה וקלות, לישון טוב יותר ולהתעורר עם תחושה רעננה ומלא באנרגיה.

14.jpg
bars.jpg
:COACHING
אימון ילדים ובני נוער, בכלל, וילדים בעלי קשיי קשב וריכוז AD(H)D, בפרט.

לכול אדם צריכה להיות היכולת לעשות מספר פעולות במקביל: מוטורית אוטומטית, מוטורית רצונית, חשיבתית והתייחסות להפרעה סביבתית, כלומר, יכולת לפצל קשב בין כל הפעולות. כשלאדם יש קושי בכך, רמת התפקוד שלו יורדת. שיטת האימון בילדים אינה דידקטית אלא להיפך, היא נעשית תוך כדי משחק ושימוש במכשירים ובמשחקים, כשילד נהנה ואינו נמצא במתח. האימון עונה על בעיות של דימוי עצמי נמוך, בעיות בתקשורת בין חברתית, בעיות תחושתיות, קשיי קשב וריכוז, חרדות בכלל וחרדות מבחנים בפרט, בעיות התארגנות וניהול זמן ועוד. התוכנית של האימון בילדים ובבני נוער כוללת 16 מפגשים, המתקיים אחת לשבוע.

איזה צעד השגת היום_edited.jpg
bottom of page